Технологии строительства и деревообработки.

Сауна та масаж для жінок

Навряд чи існує кращий засіб для підтримання здоров'я і краси, ніж сауна або лазня

Сауна та масаж для жінок // Наш дiм. 2000. №1. C.24

Навряд чи існує кращий засіб для підтримання здоров'я і краси, ніж сауна або лазня. В сауні жарко (70-90?С) і сухо. У лазні ж, навпаки, всього лише тепло (40-45?С) й дуже вогко: адже чим вища температура, тим сухіше повинне бути повітря, щоб не потерпіли шкіра і система кровообігу. Найголовніший оздоровчий ефект полягає в контрастній дії на організм тепла і холоду. Після того, як тіло сильно прогрілось, треба обов'язково охолодитися. Холодна вода після гарячої пари закриває пори, робить шкіру пружною і гладкою.



Охолодження необхідне. Воно стимулює обмін речовин. Через пори, що відкрились під впливом тепла, відбувається глибоке очищення шкіри. Вона стає ніжною, до неї повертається її природний розовий відтінок. Втома і напруга, накопичені у м'язах, зникають. Кровообіг підсилюється, і по всьому організму розносяться вироблені при прогріванні антитіла. Імунна система зміцнюється, поліпшується загальний стан. Одне повинне бути цілком ясним ? ці процедури навряд чи змусять вас схуднути. В сауні або лазні ? маса зменшується не за рахунок жирового прошарку, а за рахунок води. Краще всього тамувати виникаючу там спрагу мінеральною водою або фруктовим соком. Вони відшкодовують втрату мінеральних солей.

Після усіх процедур намажтесь з ніг до голови зволожуючим кремом, адже після перебування у парній шкіра знежирена і збезводнена. Активні речовини, що містяться в кремах, тепер будуть особливо добре всмоктуватися.

Якщо у вас немає часу сходити в лазню, можна влаштувати маленьку вологу парну вдома.



Лазня для обличчя. Умийтеся з милом. Укиньте в невеликий тазик жменю трав і залийте окропом. Нахиліться над тазиком, накрийте голову великим рушником. Через 10 хв., коли відкриються пори, шкіру легко почистити. Після цього треба обов'язково вмитися холодною водою. Така процедура відмінно допомагає, якщо у вас поганий колір обличчя і вугри.



Масаж. Після сауни або парної усі м'язи розслаблені ? ось тут саме час підтримати благотворний ефект масажем. Взагалі масаж дуже корисний: радимо вам час від часу давати помасажувати собі спину кругоподібними рухами в ділянці лопаток і шиї, з легким натиском. Або дозвольте собі щоденно простий самомасаж. Масажуйте шкіру кругоподібними рухами, від голови до ступнів, завжди у напрямку до серця. Сильнішого ефекту від самомасажу можна домогтися, користуючись масажною щіткою. Такий масаж дуже стимулює кровообіг, що особливо приємно вранці.

Звичайно, можна користуватися і послугами професійного масажиста. Після такого масажу розсмоктуються хворобливі затвердіння, поліпшується поступання в тканини поживних речовин і виведення шлаків, що у свою чергу покращує постачання тканин кров'ю. Дієвість процедури масажу можна збільшити з допомогою ефірних олій. Масаж сприяє проникненню таких олій у шкіру підсилює їх дію.



Аерофітотерапія. Аромат олії благотворно впливає на психіку. При зовнішньому застосуванні ефірні олії завжди слід змішувати з рослинними оліями, наприклад з мигдальною або соєвою, бо інакше через сильну концентрацію вони можуть викликати подразнення на шкірі. Ароматизовані олії на травах для компресів, ванн і масажу можна приготувати самостійно. Наприклад, олію з ромашкою: заповнити пляшку свіжими квітками ромашки, влити олію (рослини повинні бути цілком занурені в рідину), міцно закрити і поставити приблизно на 6 тижнів у тепле місце, потім вичавити через чисту тканину. Олія, настояна на ромашці, благотворно діє на суху чутливу шкіру Олія з календулою: застосовують тільки пелюстки. Допомагає при судомах, знімає біль у м'язах.



Живильні трави. Рослини і трави мають різні лікувальні властивості. Тут ми наводимо деякі з них: валеріана, меліса і лаванда діють заспокійливо і розслаблююче. М'ята освіжає, пом'якшує біль, очищає дихальні шляхи. Розмарин і чорна сосна повертають сили, бадьорять. Дуже корисні трав'яні збори, їх можна скласти самому, користуючись порадами лікарів-травників.



Не менш важливо. При догляді за тілом не останню роль відіграє якість засобів, що застосовують для очищення шкіри. Сучасна косметологія не рекомендує користуватися милом, бо воно надто знежирює шкіру. Що пропонується взамін? Різні лосьйони, шампуні для душу, гелі і т.п., що не містять лугів. Вони не знежирюють шкіру й не порушують її захисний кислотний покрив.



Другие разделы

© 2003-2025 www.derevodom.com