Технологии строительства и деревообработки.

Басейн у дворі

Як будувати басейн

Басейн у дворі // Наш дiм. 2002. №1. C.15



Водойми завжди прикрашають будь-який парк, сквер, 'двір, дитячий садок тощо. Якщо ви вирішили зробити привабливою власну присадибну ділянку, влаштуйте басейн для купання чи риби. І не лякайтеся труднощів.

Насамперед вирийте яму з пологими (не крутіше 20-25 градусів) берегами глибиною 1/3 задуманої вами глибини водойми. Вийнятий фунт продовжить береги і потроїть глибину. Гострою совковою лопатою до блиску "залижіть" дно і гарненько утрамбуйте насипні береги.

Щоб дно і береги стали водонепроникними по всій площині, яка буде залита водою, розстеліть щільну тканину типу напівбрезенту. Вона намокне, "набухне" і не пропускатиме воду. Ще краще, якщо на дно постелете поліетиленову плівку, ту саму, яка відмінно заміняє скло у теплицях, оранжереях і парниках. Застелене дно посипте шаром річкового піску (5-7 см). Цей шар надійно притисне плівку до дна й збереже її від пошкоджень. Тепер заповнюйте басейн водою.

Розміри і форма водойми такого типу не мають ніякого значення. Вона може бути прямокутною, круглою, овальною. Не має значення і фунт, у якому риють водойму. Він може бути якої завгодно пухкості, тому що не фунт, а плівка буде утримувати налиту у водойму воду. Значення має лише пологість берегів. При крутих берегах насипаний поверх плівки чи тканини пісок (а разом з ним і фунт під плівкою) сповзе.

Розміри водойми залежать від ваших можливостей: від 2-3 соток до площі величиною з ковдру.

Для купання малятам потрібна неглибока водойма. Чим меншою і мілкішою вона буде, тим краще: швидше зможе прогріватися сонцем і скоріше наповнятися свіжою водою. Не потрібна велика водойма і для акваріума.

Для спуску води вирийте канаву трохи нижче найглибшої точки дна. Опустіть у неї край плівки - і вода стече. Підніміть його - і водойму можна знову наповнювати.

Побудована у такий спосіб водойма - спорудження, звичайно, сезонне. Восени потрібно м'якою мітлою змести пісок, зняти тканину чи плівку, просушити її і прибрати до наступної весни.

На закінчення порада. Тканину зшивайте на швейній машині внахліст, двома швами. Плівку найкраще "зварювати", пропрасовуючи краї гарячою праскою.



Другие разделы

© 2003-2024 www.derevodom.com