Технологии строительства и деревообработки.

Романтична краса каміну

Кілька корисних порад для тих, хто збирається прикрасити своє житло каміном

Івашко Ю. Романтична краса каміну // Наш дiм. 2000. №3. C.26

Людина здавна прагнула створити затишок у своїй оселі. Впродовж віків неодмінним атрибутом житла були печі і каміни. Вогонь, що горить в печі і в каміні, не лише давав тепло, а й зігрівав душу, створював в будинку особливу довірливу атмосферу.

Сьогодні часи змінились, і на зміну камінам і печам прийшло центральне опалення. Але чому і зараз, у великих містах, ми відчуваємо якусь настальгію за теплим світлом вогню в каміні? Мабуть, тому, що природний газ та центральне опалення - явище суто функціональне, а не романтичне, адже нікому не хочеться посидіти, говорячи образно, перед батареєю центрального опалення в м'якому кріслі за чашкою чаю. А хто відмовиться від душевної бесіди з друзями чи з близькою людиною перед м'яким світлом каміну? Думаю, не помилюсь, якщо скажу, що камін -не лише корисна приналежність інтер'єру, але й, інколи, засіб для спілкування. Саме тому сучасна людина, заклопотана шаленим темпом життя, так любить посидіти ввечері біля каміну, почитати газету або просто помріяти, дивлячись на яскраве полум'я.

Припустимо, Ви вирішили прикрасити своє житло каміном. і буквально губитесь у безлічі запропонованих Вам варіантів. Адже каміни бувають відкриті і вбудовані в стіну, з відкритим і закритим вогнем, з виявленим коробом і коробом, схованим в площі стіни, каміни класичні, стилізовані, модерністські, оздоблені цеглою, каменем, деревом, металом... Можна вибрати камін для кухні, їдальні, вітальні чи кабінету. Каміни в вітальнях -вишуканіші, ніж кухонні. Добре, якщо поруч з кухонним каміном розташуються полички або шафи для посуду.

Для тих, хто збирається прикрасити своє житло каміном, спробую надати кілька корисних порад. Головне правило: камін підбирають відповідно до архітектурного стилю інтер'єру. У традиційних будинках і кімнатах будуть доцільними каміни прямокутні або заокруглені в плані, оброблені цеглою, каменем та деревом.

Біля каміну ввечері збирається вся родина, тому краще сформувати навколо нього своєрідний "затишний куточок" з м'якими кріслами, кутовим діваном і низьким журнальним столиком. У такий куточок добре "впишеться" торшер.

Каміни бувають традиційні і модернізовані. Традиційні каміни можуть успадковувати, так званий, "сільський стиль" з підкреслено необробленими поверхнями природних матеріалів (цегли, каменю, дерева). Найчастіше вони мають прямокутну форму в плані, короб - оцинкований або металевий.

Класичні каміни прямокутні в плані і мають схований у стіні короб. Для іх оздоблення також використовують природні матеріали. У рішенні камінів можуть простежуватись певні історичні стилізації. Але необхідно зазначити: якщо в каміні з'являться елементи готики, барокко чи ренесансу, то в кімнаті мають також бути присутні елементи відповідних стилів.

Модернізовані каміни дозволяють створювати більш цікаві інтер'єри помешкань. Спробуємо визначитись з деякими їх видами. Каміни - "картини" мають схований в стіні короб і своєрідну "раму" з металу, мармуру чи інших видів природного каменю.

Каміни "з дзеркалами" ледь виступають з площі стіни і отримали свою назву через те, що обіч їх знаходяться дзеркальні шафи для одягу з розсувними дверцятами. Створюється своєрідна "стінка", яка може займати по довжині одну зі стін кімнати. Над каміном вішають картину чи панно.

Існують також "каміни-площини", тобто такі, які становлять частину виступаючої зі стіни площини з полицями і вазами.

Є також каміни оригінальної форми, кутові каміни, каміни з пластикою поверхонь. Деякі віддають перевагу камінам, що стоять окремо і виконуються в вигляді металевого шару, де розташована топка, з вертикальною підведеною до нього трубкою.

У цій статті наведено лише кілька різновидів камінів, однак кожна країна, кожна фірма пропонує щось своє. А врешті решт, не так вже важливо, який камін буде в квартирі - розкішний, оздоблений мармуром, чи більш простий. Головне, щоб нам почувалось біля нього затишно.



Другие разделы

© 2003-2024 www.derevodom.com