Технологии строительства и деревообработки.

Гідродинамічний нагрівач ТЕК

Гідродинамічний нагрівач ТЕК ? теплогенеруючий пристрій нового типу

Гідродинамічний нагрівач ТЕК // Урядовий кур'єр . . 27 сентября 2000 (№ 176) . С. 4

Колектив відомого в Україні науково-виробничого підприємства ?Текмаш? відзначив у цьому році своєрідний ювілей: відвантажено п'ятсотий з початку серійного випуску нагрівач ТЕК ? автономний теплогене-ратор, який швидко і з мінімальними втратами електроенергії нагріває воду. Ось уже п'ять років ТЕКи успішно працюють у різних куточках України, опалюють приміщення, нагрівають воду, готуючи різноманітні емульсії. Свідчення цього ? численні відгуки споживачів, нові й нові замовлення на чудові нагрівачі.

Гідродинамічний нагрівач ТЕК ? теплогенеруючий пристрій нового типу, в якому немає нагрівальних елементів, а для нагрівання рідини використовується енергія її руху. ТЕК складається з електронасоса, ємності для води та спеціального змішувача, в якому, власне, і відбувається нагрівання за рахунок утворення кавітації. Гідродинамічний нагрівач не має аналогів у світі, а його ККД сягає 92-94 відсотків. Завдяки своїй простоті та відсутності нагрівальних елементів ТЕКи відзначаються надійністю і цілковитою безпекою в роботі.

Основні переваги ТЕКів:? економність ? для опалення умовної кімнати площею 20 м2 досить 0,5 кВт електроенергії на годину в середньому за опалювальний сезон;

? автономність ? застосування ТЕКів дає змогу відмовитись від послуг ТЕЦ або котельні і самому встановлювати режим опалення;

? відсутність капітальних витрат тепла, адже в цьому випадку не потрібні теплотраси;

? мінімальний термін та простота введення нагрівача в експлуатацію ? нагрівач підключається до існуючої системи опалення без будь-якого її переобладнання;

? пожежо- та вибухобезпечність ? в нагрівачі відсутні нагрівальні елементи;

? відсутність водопідготовки ? якість води, мінералізація, високий ступінь забруднення не мають негативного впливу на роботу нагрівача;

? практично необмежений термін безвідмовної служби завдяки відсутності будь-яких рухомих частин та конвективних поверхонь нагрівання;

? доцільним є використання ТЕКів в період літньої зупинки котелень.

На багатьох підприємствах потужність котелень набагато перевищує оптимальні потреби в теплопостачанні. Дуже велика частка тепла викидається в повітря. Цей недолік усуває застосування ТЕКів, які, крім того, дають змогу відмовитися від циркуляції насосів ? робочий насос забезпечує також прокачування води по системі опалення. ТЕКи забезпечують не лише екологічно чисте, дешеве та автономне опалення, ? користувач може сам встановлювати будь-який режим роботи системи опалення, ? а й гарячу воду в необхідній кількості у будь-який час. Нагрівач є незамінним у використанні в обігових системах теплопостачання для нагрівання різноманітних хімічних розчинів, забрудненої води, нафтопродуктів тощо. Це дає змогу застосовувати їх у технологічних процесах миття деталей, гальванічному виробництві, на залізничному транспорті та автомийках. Досвід п'ятирічної експлуатації ТЕКів засвідчує цілковиту відсутність електрохімічної корозії в системах трубопроводів, яка обов'язково з'являється при використанні електрокотлів.

Слід окремо сказати про перспективний метод отримання тепла за допомогою ТЕКів. У цьому випадку ТЕК можна порівняти з ємнісним бойлером ? нагрівання води здійснюється не безпосередньо перед її використанням, а заздалегідь, в основному вночі. Для цього встановлюється ТЕК такої потужності, яка б давала змогу за ніч нагріти до необхідної температури усю потрібну на добу кількість води. Така система, пов'язана із запровадженням диференційованих по періодах часу тарифів на електроенергію, дає можливість, використовуючи спеціальний лічильник, зробити нагрівання води наддешевим. В цьому випадку можна досягнути додаткової економії 25-40 відсотків коштів. Для більшого переконання читача в перевазі гідродинамічного нагрівача у роботі в пільговому режимі наводимо порівняльну таблицю з використанням для цієї мети інших енергоносіїв:
Енергоносій


Одиниця виміру


Ціна енергоносія, грн.


Витрати на нагрівання 1 т води від 20 до 95?С
ТЕК


1 кВт/год


0,045 (за пільговим тарифом)


4,20

Газ


1000 м3


330


5,15

Мазут


1 тонна


700


6,85Ще одним напрямком, де можливе успішне застосування ТЕКів, є харчова промисловість. Нещодавно для цієї мети розпочато серійний випуск пастеризатора рідких харчових речовин (молока, соків, вин) на базі гідродинамічного нагрівача. Головними перевагами такого пастеризатора є його висока економічність ? вартість пастеризації однієї тонни молока не перевищує двох гривень. До того ж універсальність ТЕКів дає змогу після теплової обробки молока використовувати нагрівач для миття та пропарювання технологічного обладнання. А раціоналізатори одного з кримських маслозаводів додатково застосували нагрівач для опалення приміщень вночі. Враховуючи складну економічну ситуацію в молочній промисловості, використання ТЕКів набуває особливого значення.

Спеціально для важкої та гірничодобувної промисловості НВП ?ТЕКМАШ? налагоджує виробництво ТЕКів потужністю від 50 до кількох сотень кіловат, які відзначаються зручністю та надійністю в експлуатації саме в цих галузях.

Хотілося б попередити тих, хто бажає придбати наші ТЕКи: останнім часом виявлено кілька випадків фальсифікованих підробок нагрівачів під маркою ?Текмаш?. Підприємливі недобросовісні ділки, користуючись недостатньою поінформованістю покупців, під виглядом наших дистриб'юторів спробували продати підробки з низькими технічними характеристиками, за які, звичайно, підприємство не може нести ніякої відповідальності.

Отож усіх, хто бажає придбати справжній гідродинамічний нагрівач високої ефективності та надійності, просимо звертатися за такими адресами або телефонами: НВП ?Інститут ТЕКМАШ?, 73036, м. Херсон, вул. Перекопська, 175, тел. (0552) 51-19-81, 51-70-44. 02090, м. Київ, вул. Сосюри, 6, тел. (044) 559-63-81.

Ми з задоволенням допоможемо-вам або відрекомендуємо нашого регіонального представника. Фахівці ?ТЕКМАШ? зроблять всі необхідні розрахунки, виготовлять та, за необхідності, змонтують нагрівач ?під ключ?, а також забезпечать його трирічне гарантійне обслуговування.

Для широкого впровадження ТЕКів в різні галузі промисловості і сільського господарства НВП ?ТЕКМАШ? запрошує до співробітництва регіональних представників.Другие разделы

© 2003-2024 www.derevodom.com