Технологии строительства и деревообработки.

"УкрІнТерм" визначено базовою організацією з розробки автономних систем теплопостачання

Колегія Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики на засіданні 22 вересня розглянула питання про діяльність фірми "УкрІнТерм" в галузі енергозбереження в житлово-цивільному будівництві

"УкрІнТерм" визначено базовою організацією з розробки автономних систем теплопостачання // Будмайстер. 1999. №20. C.12-13

Колегія Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики на засіданні 22 вересня розглянула питання про діяльність фірми "УкрІнТерм" (м. Біла Церква) в галузі енергозбереження в житлово-цивільному будівництві.

Враховуючи досвід роботи фірми "УкрІнТерм", її внесок у розвиток науково-технічного потенціалу галузі, Управління архітектури і будівництва житлово-цивільних будинків та споруд запропонувало колеги Держбуду визначити фірму як базову організацію в галузі розробки і впровадження автономних систем теплопостачання в житлово-цивільному будівництві і укласти з нею довгостроковий договір про творчу науково-технічну співпрацю.

На колегії наголошувалося, що з метою реалізації положень Галузевої науково-технічної програми "Енергозбереження в житлово-цивільному будівництві", наказів і рішень Держбуду про введення нових нормативних вимог з енергозбереження Управління архітектури і будівництва житлово-цивільних будинків та споруд, починаючи з 1993 p., розгорнуло роботу з експериментальної перевірки в будівництві проведених раніше наукових досліджень та проектних розробок нових архітектурно-технічних рішень з цієї проблеми.

Одним із перспективних напрямів було визначено запровадження в масове будівництво автономних "дахових" котельних установок, перша з яких була змонтована на 9-поверховому житловому будинку в м.Біла Церква в 1993 р. Високі експлуатаційні показники системи (економія до 30% газу, 50% електроенергії, 30% експлуатаційних витрат в порівнянні з централізованим забезпеченням) свідчать про перспективність вибраного напряму щодо енергозбереження в житлово-цивільному будівництві.

На основі набутого "УкрІнТерм" досвіду монтажу і експлуатації експериментальних "дахових" котелень та зважаючи на високий економічний ефект розроблено нову нормативно-методичну базу із впровадження "дахових" котелень в масове будівництво, якою користуються сьогодні й країни СНД. Так, наказом від 20 вересня 1994 р. № 35 затверджено доповнення до СНіП "Котельные установки" щодо проектування і експлуатації "дахових" котелень, у 1998 році НТР Держбуду схвалила для масового застосування відповідні рекомендації щодо проектування автономних систем опалення будинків з використанням природного газу.

В 1997 році в м. Біла Церква фірма відкрила власне складальне виробництво модульних котельних установок системи "УкрІнТерм" з використанням комплектуючих провідних фірм Франції, Німеччини та інш. Силами фірми в кожному обласному центpi організовано монтажно-налагоджувальні і виробничі підприємства. На базовому підприємстві в м. Біла Церква функціонує учбовий центр з діагностичним і навчальним обладнанням.

За дорученням управління Держбуду (протокол секції НТР від 23. 05. 97р. ) "УкрІнТерм" здійснив маркетингові дослідження з організації виробництва та впровадження в житлово-комунальній сфері згідно з розробленою Держбудом нормативною документацією сигналізаторів загазованості приміщень (наказ Держбуду від 21. 10. 98 № 237). На основі зарубіжного досвіду "УкрІнТерм" впровадив на базі Ужгородського СКБ виробництво побутових сигналізаторів, які зараз проходять державні контрольні випробування і реєстрацію й органах Держкомохоронпраці.

Крім того, на виконання рішень уряду "Про заходи щодо реконструкції житлових будинків перших масових серій та в рамках реалізації програми діяльності Кабінету Міністрів (наказ Держбуду від 21. 12. 98 р. № 293, пункт 37 заходів) в 1998 р. за кошти фірми відкрито завод "Конвектор" для освоєння виробництва побутових газових поквартирних теплогенераторів вітчизняного виробництва, маючи на меті масово застосовувати їх при реконструкції і будівництві нового житла. Економічна ефективність таких установок досліджена групою спеціалістів Держбуду та УкрНДІінжпроект на досвіді Угорщини та ряду експериментальних об'єктів в м. Ужгороді. За результатами роботи в липні нинішнього року Держбуд затвердив відповідні зміни до діючих СНІП, що регламентують їх застосування в об'єктах житлово-цивільного призначення та розширяють сферу використання.

Заслухавши інформацію про діяльність фірми "УкрІнТерм" та обговоривши це питання колегія Держбуду схвалила науково-технічний напрям діяльності фірми із впровадження в житлово-цивільне будівництво нових енергозберігаючих технологій, інжерних систем і обладнання з освоєнням їх виробництва на власних підприємствах як основу забезпечення економії паливно-енергетичних ресурсів у будівництві та житлово-комунальному господарстві. Враховуючи досягнуті позитивні результати роботи фірми "УкрІнТерм", її визначено базовою організацією Держбуду України з розробки і впровадження автономних систем теплопостачання у житлово-цивільному будівництві. Управлінню архітектури і будівництва життлово-цивільних будинків та споруд разом із фірмою "УкрІнТерм" доручено дозробити в 1999 році проект довгострокового договору про творчу науково-технічну співпрацю Держбуду з фірмою.

Управлінню архітектури і будівництва житлово-цивільних будинків та споруд, Управлінню технічного забезпечення спільно із "УкрІнТерм" дане доручення організувати і провести у першому півріччі 2000 року галузевий науково-технічний семінар з проблеми застосування автономних систем теплопостачання, в роботі якого візьмуть участь фахівці галузі.




Другие разделы

© 2003-2024 www.derevodom.com