Технологии строительства и деревообработки.

Енерго- та ресурсозбереження в комунальному господарстві"

Про міжнародну науково-практичну конференцію "Енерго-та ресурсозбереження в комунальному господарстві...", що відбулася 16 травня в Києві

Крайнєв-Ніколаєв О. Енерго- та ресурсозбереження в комунальному господарстві" // Янус Нерухомiсть. 2001. №11. C.21

16 травня, в рамках виставки "Аква-Терм Київ 2001", відбулася міжнародна науково-практична конференція "Енерго- та ресурсозбереження в комунальному господарстві ? основний напрямок зниження вартості та підвищення якості послуг". У конференції брали участь близько 60-ти працівників галузі житлово-комунального господарства з різних регіонів України.

Учасників конференції привітав голова Державного комітету з будівництва, архітектури та житлової політики Володимир Миколайович Гусаков. В своїй доповіді він підкреслив, що проведення конференції ? це своєчасна і важлива подія. Сьогодні надзвичайно актуальною стала потреба в реформуванні тарифів на послуги житлово-комунального господарства. В. Гусаков зазначив:

? Реальна картина, яка склалася в галузі житлово-комунального господарства, відома всім. Рівень тарифів за житлово-комунальні послуги, у порівнянні з прибутками значної частини населення, особливо, малозабезпечених верств населення, досить значний. В зв'язку з цим в суспільстві зараз виникла велика напруга. І ситуація з платежами населення за житлово-комунальні послуги, як ви знаєте, не з кращих. Хоча якщо бути об'єктивним, останнім часом ситуація покращилась. На кінець 2000 року показники по оплаті населенням житлово-комунальних послуг зросли, але цей приріст ? за рахунок погашення заборгованості попередніх років. За перший квартал 2001 року проплати населення збільшились більш ніж на 10 відсотків. Безумовно, ситуація покращилась, але хвалитись поки що нема чим. Існують проблеми з бюджетними організаціями, підприємствами, які мають значні заборгованості по проплаті за комунальні послуги, тепловодопостачання.

Проблеми з проплатами призвели до того, що значна частина підприємств житлово-комунального господарства має великі збитки і працює в важких фінансових умовах.

Сьогодні розглядаються питання відносно вирівнювання тарифів на послуги житлово-комунального господарства. Це мета, до якої ми повинні рано чи пізно прийти, бо економічна доцільність формування тарифів ? це економічно обгрунтована річ, і так повинно бути. Інакше говорити про беззбиткову роботу підприємств житлово-комунального господарства неможливо...

До учасників конференції звернувся і президент Асоціації "Укртеплокомуненерго" Леонід Леонідович Покровський, який в своїй доповіді торкнувся проблем фінансового та структурного характеру, що стоять перед працівниками підприємств житлово-комунального господарства А начальник відділу стратегії розвитку комунальної теплоенергетики Сергій Васильович Кремень в своїй доповіді підвів підсумки роботи підприємств комунальної теплоенергетики за опалювальний період 2000/2001 рік.

Учасники конференції розглядали питання вдосконалення тарифної політики в сфері теплопостачання та житлово-комунального господарства, еколого-енергетичні проблеми та проекти по їх вирішенню, ділилися досвідом реконструкції теплових пунктів громадських споруд та обладнання житлового фонду приладами обліку енергоносіїв.

В цілому, конференція була цікавою та корисною. А те, що проходила вона в рамках виставки "Аква-Терм Київ 2001" дало учасникам можливість не лише обговорити свої професійні проблеми та можливі шляхи їх вирішення, а й наглядно ознайомитись з новими енергоресурсоощадними технологіям.Другие разделы

© 2003-2024 www.derevodom.com