Технологии строительства и деревообработки.

Надійна покрівля

Площа покрівель, що потребує ремонту або заміни, становить величезну цифру з багатьма нулями.

Сербенко В. Надійна покрівля // Урядовий кур'єр . . 30 мая 2002 (№ 97) . С. 7

Здається, крилатий вислів ?іде дощ ? тече покрівля? нарешті, відходить у минуле. Зміни, внесені до державних будівельних норм (ДЕН) на покриття будинків і споруд, нещодавно затверджені Держбудом України, ставлять підвищені вимоги до виробництва покрівельних матеріалів та облаштування покрівель. Адже ні для кого не секрет, що сотні тисяч дахівок у нашій країні вкриті морально й фізично застарілими матеріалами. Площа покрівель, що потребує ремонту або заміни, становить величезну цифру з багатьма нулями. Тому пожвавлення української економіки, яке спостерігається останнім часом, дає надію на поліпшення ситуації.Сучасне будівництво нині важко уявити без новітніх покрівельних матеріалів. У достатньо широкому асортименті їх виробництво налагоджене і в Україні. Більшість з них успішно конкурує з продукцією відомих європейських фірм. Співвідношення імпортних та вітчизняних покрівельних матеріалів на ринку поступово збільшується на користь вітчизняних.

Проте існує чимало як об'єктивних, так і суб'єктивних причин, коли вітчизняні будівельні матеріали не знаходять належного застосування у будівництві. Проектні та будівельні організації часто з незрозумілих причин віддають перевагу імпортним матеріалам, хоча вітчизняні за рядом характеристик не лише не поступаються, а навіть перевищують їх, при цьому є значно дешевшими. Це передусім негативно позначається на розвитку підприємств та освоєнні нових видів продукції.

Чимало труднощів створювала неврегульована нормативна база. Так, державні будівельні норми в частині ?Покриття будинків і споруд? не відбивали сучасного стану виробництва вітчизняних покрівельних матеріалів. Щоб змінити ситуацію на краще, керівництво державної корпорації ?Укрбудматеріали? виступило з ініціативою переглянути діючі норми на проектування, будівництво і реконструкцію житлових та промислових об'єктів щодо їх покриття. Така робота проведена Держбудом України.

Як зазначив голова корпорації Анатолій Безух, внесені зміни відкривають ширші можливості для застосування нових покрівельних матеріалів вітчизняного виробництва, серед яких найпомітнішою є продукція ВАТ ?Славутський руберойдовий завод?. У 2000 році тут реалізовано унікальний для промисловості будівельних матеріалів інноваційний проект ? створено повністю автоматизоване виробництво на основі технологічного комплексу італійської фірми ?Boato? проектною потужністю 12 млн. кв. м покрівельних та гідроізоляційних матеріалів на рік. Це дає змогу повністю забезпечувати державну програму житлового будівництва високоякісною продукцією та розв'язувати проблему облаштування покрівель вже існуючих споруд, реконструкцію яких затверджено урядовими рішеннями.

Минулого року завод випустив майже 6 млн. кв. м євроруберойду, що майже вдвічі більше порівняно з 2000 роком. Відповідно зріс асортимент продукції ? налічується майже 60 найменувань. Технологія виробництва передбачає одержання сучасних рулонних покрівельних матеріалів. Високоякісні модифікатори, що закуповуються у відомих зарубіжних фірм, та повна автоматизація виробничого процесу дозволяють отримувати продукцію стабільної якості. Поширення набули такі універсальні матеріали як ?Сполімод?, ?Споліпласт?, ?Споліізол?, ?Споліеласт?.

Порівняно з традиційними вони мають ряд суттєвих переваг: більш економічні (один шар євроруберойду замінює 4-5 шарів традиційного) та зручні у застосуванні.

? Звичайно, нові матеріали дорожчі, ? каже начальник управління полімерних матеріалів корпорації ?Укрбудматеріали? Олег Стогін. ? А коли, врахувати, що покрівля з них слугуватиме не три ? чотири роки, як раніше, а більш як ЗО років без будь-якого ремонту, то виявиться, що коштів на неї витрачено набагато менше.

Значні перспективи для підвищення якості будівельних робіт відкриваються і з початком виробництва на Славутському руберойдовому заводі ?Звукотеплоізолу?. М'який рулонний матеріал завтовшки 3-5 мм у десять разів ефективніший за досить жорсткі в ізоляційному плані матеріали, які й досі закладаються проектними організаціями як звукоізоляційні.

Продукція Славутського руберойдового заводу, користується попитом не лише в Україні, а й у Білорусі, Молдові, країнах Балтії, Росії. Найближчим часом надходитиме вона і до Польщі. Водночас створюються умови для пріоритетного забезпечення вітчизняного ринку високоякісними матеріалами власного виробництва. Керівництво корпорації ?Укрбудматеріали? вважає за доцільне введення квот на імпорт покрівельних матеріалів з Росії та Білорусі, що перебувають у зоні вільної торгівлі з Україною, та збільшення митних тарифів на їх імпорт з інших країн.

Важливим є те, щоб державні організації, які проводять тендери на виконання будівельних робіт, дотримувалися вимог Закону України ?Про закупівлю товарів, робіт, послуг за державні кошти?, де на законодавчому рівні визначено пріоритетне право на використання будівельних матеріалів вітчизняного виробництва.

Досвід Славутського руберойдового заводу свідчить і про те, що потрібно відновити порядок формування та використання галузевих інноваційних фондів, звільнити від оподаткування кошти, що надходять у вигляді інвестиційних зобов'язань як іноземних, так і вітчизняних, а також звільнити від надмірних митних тарифів комплексне технологічне устаткування для виробництва будівельних матеріалів, що надходить у вигляді інвестиційних зобов'язань.Другие разделы

© 2003-2024 www.derevodom.com