Технологии строительства и деревообработки.

Чим живе пожежна охорона столиці України сьогодні

Робота та проблеми пожежної служби Києва

Чим живе пожежна охорона столиці України сьогодні // Янус Нерухомiсть. 2000. №19. C.17-18

Роботи пожежникам міста, на жаль, вистачає



Кожного дня в Києві виникають пожежі, різні за своїми масштабами та наслідками. Тож нашому гарнізонові вистачає роботи. В минулому, 1999 році, пожежні підрозділи столиці ліквідували 2215 пожеж, що виникали в місті. Загальні матеріальні збитки від них сягнули за 9 мільйонів гривень. Вогонь вщент знищив 132 будівлі та 51 одиницю автотехніки, забрав життя 64 громадян, а ще 90 отримали травми та опіки. Хотілося б відмітити, наслідки від пожеж могли б бути більш пчнішими, якби не своєчасні та високопрофесійні дії пожежної служби столиці (на місце пригоди пожежники прибувають в середньому за 7,6 хвилини, а середній час гасіння однієї пожежі ? 10,3 хв.). Під час гасіння пожеж нами було врятовано матеріальних цінностей на десятки мільйонів гривень, 245 киян, з яких 13 ? малолітні діти, зобов'язані пожежникам своїм життям.

Аналізуючи ці події, необхідно зазначити, що більше 77% всіх пожеж виникло в житловому секторі столиці. Найбільш "пожежонебезпечними" залишаються так звані спальні райони ? Ватутінський, Мінський, Ленінградський та Харківський. У більшості випадків траплялись пожежі через необережне поводження з вогнем та нехтування правилами пожежної безпеки. Хочеться звернути увагу, що суттєво не зменшується кількість пожеж, що виникають через пустощі дітей з вогнем. Тому дорослим, в процесі навчання та виховання наших дітей, треба якомога раніше навчити їх розумно поводитись з вогнем, а також уміло діяти у випадку виникнення такої екстремальної ситуації, як пожежа.

Та що говорити про дітей, коли й деякі дорослі поводять себе не найкращим чином. Через пияцтво та паління в ліжку нерідко виникають пожежі з трагічними наслідками для самих винуватців. Минулого року по вині осіб у нетверезому стані в Києві сталося 109 пожеж...

За статистикою, в країні кожен день гине у вогні 5 чоловік. Жертвами, як правило, стають пенсіонери, хворі та люди похилого віку, а також особи, що зловживають спиртними напоями та полюбляють палити напідпитку.

Прогнози невтішні. Проведений нами аналіз загибелі людей на пожежах свідчить, що подальше поглиблення в нашій державі фінансово-економічної кризи, зубожіння людей будуть сприяти і росту кількості пожеж та загиблих. Не секрет також, що більшість людей просто-таки забувають про особисту безпеку, гадаючи, що нічого подібного з ними не трапиться. Тому велика частка нашої роботи відводиться на роз'яснення основних вимог правил пожежної безпеки, постійні нагадування та застереження від недбалих дій через засоби масової інформації.

Однією з найгостріших проблем, що стоять перед нашою службою, є покращання роботи по навчанню населення правилам пожежної безпеки. Для цього розроблена спеціальна програма, реалізацією якої, у відповідності до Закону України "Про пожежну безпеку", повинні займатися житлові організації. Але роботу, яку вони проводять, задовільною назвати не можна, бо вона у більшості випадків носить лише формальний характер.



Проблеми пожежної служби Києва та шляхи їх вирішення

Наші проблеми тісно пов'язані з проблемами міста, адже забезпечити надійний протипожежний захист столиці України ? наша спільна справа. Київ лише на 60% забезпечений пожежними депо. В найгіршому стані опинились нові житлові райони ? Троєщина, Позняки, Осокорки, Біличі. Сподіваємося в цьому питанні на допомогу Київської міської адміністрації. В проекті капітальних вкладень КМДА на 2000 рік передбачено фінансування будівництва пожежного депо в Харківському та в Ленінградському районах. Крім цього, спільно з управлінням "Київгенплан", АТ "Київпроект" та Головкиївархітектурою ведеться робота по розробці "Галузевої схеми розміщення пожежних депо в м.

Києві". Метою цієї роботи є вишукування та закріплення земельних ділянок під перспективне будівництво об'єктів пожежної охорони міста.

В місті знаходиться близько 50 об'єктів, на яких використовуються сильнодіючі отруйні речовини, але оснащення пожежних підрозділів, які першими прибувають на ліквідацію подібних аварій, складається лише з комплектів Л-1. Прилади контролю та розвідки відсутні взагалі.

В черговій частині столичного Управління існує автоматизована система керування підрозділами пожежної охорони "ДОЗОР", яка функціонує на обчислювальних електронних машинах СМ-1420 (1986 року випуску), на даний час морально і фізично застаріла та вичерпала свій технічний ресурс. Обладнання, яке підтримує працездатність системи, не стандартне і зараз не випускається. Таким чином, система оперативно-диспетчерського управління "ДОЗОР" може вийти з ладу в будь-який час, що негативно вплине на оперативність дій гарнізону.

Дуже гостро стає проблема щодо забезпечення пожежних підрозділів відповідними інструментами, що необхідні для відкриття броньованих дверей помешкань та будинків киян.

Необхідна нам і відповідна сучасна техніка. У зв'язку зі швидким розширенням інфраструктури Києва, будівництвом житлових будинків підвищеної поверховості (понад 10 поверхів), гарнізон пожежної охорони потребує укомплектування автодрабинами 01-50 "Магіруз", яких на сьогоднішній день в наявності лише 2.

Управлінням державної пожежної охорони столиці разом з компанією "ТІТАЛ" був розроблений і випробуваний новий пожежний автомобіль першої допомоги, який за своїми технічними характеристиками в класі таких автомобілів не має аналогів в світі. Не поступаючись властивостями основній пожежній машині, він більш маневровий та придатний для нашого міста. В нашому гарнізоні два таких автомобілі вже находяться в бойовому розрахунку ? в пожежних частинах, що охороняють центр столиці ? Печерський та Старокиївський райони. Придбані вони для пожежних частин держадміністраціями цих районів. Також, за рахунок позабюджетних коштів в минулому році було поставлено на облік та введено в бойовий розрахунок ще й автомобіль зв'язку і освітлення та автомобіль газодимозахисної служби. Придбано 3 оперативно-службові автомобілі. Організовано та проведено в м. Тампере (Фінляндія) комплексний капітальний ремонт колінчатого підіймача "Бронто Скай-ліфт", загальна сума ремонту якого складає 60 тис. дол. США.

Не дивлячись на усі труднощі, ми спромоглися реорганізувати та покращити газодимозахисну службу гарнізону. Вивчивши досвід роботи газодимозахисної служби німецьких пожежних м. Франкфурт-на-Майні, управління впровадило в дію централізовану базу газодимозахисної служби (21 Самостійна частина державної пожежної охорони).

Для постійного контролю за протипожежним станом об'єктів столиці в місті впроваджується підключення пожежної сигналізації на центральний пульт "Пожежного спостереження". На цей час під наглядом вже знаходяться 138 об'єктів. Це, безперечно, значно прискорить реагування пожежної охорони в разі виникнення там пожежі.

Всі ці проблеми, а це і оновлення автомобільного парку, який налічує 222 основних та спеціальних автомобілі (60% техніки потребує заміни), забезпечення пальним, забезпечення особового складу новим сучасним захисним одягом, своєчасна виплата заробітної платні (зарплата простого пожежника ? 130-150 гривень), потребують термінового вирішення, що просто неможливо без підтримки держави.

В цей нелегкий час пожежній охороні доводиться виживати завдяки спонсорській допомозі юридичних і фізичних осіб та людей, що працюють в пожежній охороні, які відчувають її необхідність.

Велику увагу пожежній безпеці міста приділяє міська державна адміністрація та безпосередньо її голова Олександр Олександрович Омельченко. Протягом останніх двох років на кошти адміністрації Управлінням придбано 14 нових пожежних автомобілів, з них три пожежних 30-метро-вих автодрабини. До речі, вартість однієї пожежної автоцистерни складає понад 100 тис. гривень, а 30-мет-рової автодрабини російського виробництва ? майже 100 тис. доларів США. Неодноразово адміністрація надавала фінансову допомогу пожежній охороні міста в придбанні запасних частин для двох 50-метрових автодрабин виробництва Німеччини та трьох 30-метрових колінчастих підіймачів виробництва Фінляндії. Це надійна імпортна техніка, але вона експлуатується в гарнізоні 12-17 років.

За сприянням адміністрації в цьому році до "Дня працівників пожежної охорони" 6 сімей пожежних отримали квартири. Вогнеборці, що найбільш відзначились по службі, отримали нагороди, подяки та подарунки від держадміністрації, а також грошові премії. Адміністрацією виділені кошти на погашення частини боргів на виплату компенсацій звільненим зі служби. Але ж залишаються борги за комунальні послуги, навіть, як це не парадоксально звучить, за воду, якою наповнюють цистерни перед виїздом на пожежі.

Все ж таки, попри всі негаразди, пожежна охорона Київського гарнізону завжди готова стати на захисті Вашого життя та добробуту. В будь-якому випадку на оперативність служби "01" ви можете розраховувати.



Другие разделы

© 2003-2024 www.derevodom.com