Технологии строительства и деревообработки.

Система ремонту, відновлення та захисту бетону

Методи захисту бетону

Мидляк Я. Система ремонту, відновлення та захисту бетону // Строительство и реконструкция . . 11 ноября 2001 (№ 11) . С. 15

Ніщо не може встояти перед плином часу, навіть армований бетон. Процес його руйнування обумовлений неякісним виконанням та недостатнім захистом від зовнішнього агресивного середовища. З тих же причин кородує і арматура в залізобетонних конструкціях, в результаті частинки бетону просто відколюються. Молодий бетон, маючи лужне середовище (показник рН = 14), за своєю природою є антикорозійним захистом для арматури, проте з плином часу проходить природний процес переходу лужного середовища в кислотне (карбонізація бетону). Швидкість карбонізації бетону, навіть виконаного згідно з нормами, складає від 10 до 15 мм за 10 ? 20 років. Даний процес не пошкоджує бетону, однак призводить до втрати антикорозійного захисту арматурної сталі.

Для вирішення вищенаведених проблем німецька фірма DEITERMANN пропонує систему ремонту бетону з відновленням несучої здатності та довговічного захисту всієї конструкції (в т.ч. арматури). В залежності від типу споруди, її технічного стану, а також виду навантажень, яким вона піддається, застосовується декілька систем відновлення бетону на основі цементних розчинів з додатком синтетичних речовин. Не слід також забувати, що передумовою надійного ремонту, а також довготривалого захисту бетону е діагноз причин пошкоджень, визначення реального ступеня пошкоджень та несучої здатності споруди.

Процес ремонту та відновлення бетонних конструкцій складається з декількох етапів:

1. Підготовка поверхонь механічним, гідравлічним, термічним або хімічним способом.

2. Захист арматури від корозії матеріалом на основі цементу з добавкою синтетичних речовин.

3. Створення з'єднувального шару матеріалом на основі цементу з добавкою синтетичних речовин. Матеріал забезпечує високу адгезію до відповідно підготовлених поверхонь, має високу водонепроникність, міцність та довговічність.

4. Заповнення дефектних місць цементно-полімерним бетонним розчином з крупним заповнювачем. Матеріал надає можливість відновлення несучої здатності бетонної конструкції.

5. Шпатлювання та загладжування поверхні цементно-полімерним розчином з дрібним заповнювачем.

Спільним для всіх систем ремонту є захист арматури від корозії внаслідок карбонізації бетону та нанесення спеціального зчіпного шару, який забезпечує хорошу адгезію ремонтного розчину до основи (пп. 2, 3). Для цього використовуються такі матеріали:

CERINOL МК ? порошок, який при змішуванні з водою утворює густу масу. Наноситься пензлем на очищену від іржі арматуру при товщині шару не менше ніж 1,1 мм. Матеріал відрізняється високою стійкістю на відрив та створює досконале захисне покриття для арматурної сталі (в т. ч. від сполук хлору).

CERINOL ZH ? модифікований цементний порошок для виконання з'єднувального шару на елементах високонавантажених будівельних конструкцій. Утворює водонепроникний шар, тому може використовуватися під покриттями, на які діятиме вода.

Властивості матеріалу: низьке водо-цементне відношення, добра проникність в основу, дуже висока з'єднуюча сила, висока початкова та кінцева міцність, довговічність та стійкість до дії атмосферних опадів.

Подальші технологічні операції (пп. 4, 5) залежать від типу споруди та виду навантажень, що діють на неї.

Для відновлення фасадного бетону на зчіпний шар наноситься:

CERINOL FM ? гідравлічний в'яжучий розчин на основі добірного кварцевого піску, який має дуже низьку усадку і швидко набирає міцність. Після тужавіння стає паропроникним, стійким до дії морозу та атмосферних опадів. Товщина шару до 2 см ? при одношаровому і до 4 см ? при багатошаровому нанесенні.

CERINOL ЕР ? гідравлічний в'яжучий розчин з дрібним заповнювачем призначений для нанесення покриттів товщиною до 5 мм при вигладжуванні поверхні. Рекомендується нанесення вирівнюючого шару методом напилення.

Для відновлення бетонного покриття доріг, мостів, стоянок та промислових підлог на зчіпний шар наноситься:

CERINOL ES 4 або ES 8 ? готовий до використання сухий бетон для виконання шарів товщиною, відповідно, від 12 до 40 мм та від 20 до 100 мм.

Властивості матеріалу: дуже легка обробка, низьке водо-цементне відношення, дуже висока адгезія, низьке власне напруження та мала усадка, висока міцність (бл. 60 мПа) та стійкість до механічних навантажень, надзвичайно висока морозостійкість та стійкість до дії солей, які висипаються зимою.

Для ремонту бетонних елементів конструкцій, на які діють динамічні навантаження (за винятком колісного навантаження), застосовуються:

CERINOL RM ? готовий до використання сухий ремонтний розчин для заповнення пошкоджених місць назовні та всередині приміщень.

Властивості матеріалу: надзвичайно легка обробка, дуже висока адгезія до бетону, низьке власне напруження та мала усадка, висока міцність (бл. 50 мПа) та механічна стійкість, висока стійкість до дії солей, які висипаються зимою.

Товщина одного шару до 5 см.CERINOL OF ? вирівнюючий ремонтний розчин з заповнювачем до 0,5 мм. Наноситься товщиною від 1,5 до 5 мм.

Властивості матеріалу: легка обробка, високастійкість на відрив, низьке власне напруження.Додатково система ремонту та відновлення містить матеріали для гідрофобізації бетону, його захисту від карбонізації та агресивного середовища.Матеріали для захисту бетонуDeiterol SLF призначений для гідрофобізації фасадів, вертикальних або значно нахилених поверхонь, які виготовлені на основі мінеральних речовин, таких як вапно, бетон, цегла, клінкер, мінеральні штукатурки та мінеральні фарби. Матеріал забезпечує надійний захист від вологості (напр, від сильного дощу), підвищує стійкість поверхні до дії морозу і солі, яка застосовується у зимовий період. Завдяки низькому поверхневому натягу матеріалу Deiterol SLF його можна застосовувати також в місцях, де раніше були застосовані гідрофобні засоби, що містять розчинники.

Після періоду висихання, який триває від 24 до 48 годин, гідрофобізовані поверхні можна фарбувати дисперсійними фарбами або фарбами, що містять розчинники. Після обробки поверхня не змінює початкового кольору чи фактури.

ПІДГОТОВКА: поверхня повинна бути сухою на вигляд, без слідів жиру, оруду, сажі.

Матеріал Deiterol SLF змішується з водою у співвідношенні 1:9 (з 1 л концентрату отримується 10 л розчину).

ВИТРАТА (концентрату): приблизно 0,05 л/кв.м для цегли; 0,07 л/кв.м для бетону та пісковику; 0,08 л/кв.м для мінеральних штукатурок.

НАНЕСЕННЯ: напилення або фарбування. Новий шар наноситься на ще свіжий попередній.

ЗАСТЕРЕЖЕННЯ:- перед нанесенням матеріалу слід захистити вікна, двері та інші будівельні елементи, виготовлені з дерева чи металу;

- під час роботи з матеріалом рекомендується носити рукавиці та захисні окуляри. Матеріал є легкозаймистим.

Deiterol SОсновні характеристики та заходи безпеки аналогічні характеристикам матеріалу Deiterol SLF.

Різниця полягає у присутності розчинника, а також у тому, що матеріал є готовим до вжитку і не потребує попереднього розбавлення водою. Внаслідок цього Deiterol S може застосовуватися на злегка вологих поверхнях, має менший період висихання.

ВИТРАТА: приблизно 0,4-0,8 л/кв.м для цегли; 0,3-0,5 л/кб.м для бетону та пісковику; 0,5-0,8 л/кв.м для мінеральних штукатурок; 0,1- 0,3 л/кв.м для мінеральних фарб.

НАНЕСЕННЯ: змащування пензлем або фарбування. Новий шар наноситься на ще свіжий попередній.

Eurolan Color С ?дисперсна акрилова фарба для фасадного бетону.

Матеріал забезпечує водонепроникність, високу паропроникність та захищає бетон від карбонізації.

Даний матеріал входить в систему ремонту бетону марки DEITERMANN та застосовується в якості малярного покриття для фасадного бетону, на який діє агресивне середовище (зокрема промислові викиди вуглекислого газу та двоокису сірки), а також захисту від високої вологості (напр. злив). Крім цього, матеріал застосовується як довговічне малярне покриття на основах з мінеральних матеріалів.

Eurolan Color D ? дисперсне еластичне покриття для фасадного бетону. Забезпечує високу паропроникність та запобігає розвитку процесу карбонізації. Матеріал не містить розчинників.

Матеріал застосовується для створення кольорових захисних покриттів на мінеральних основах, на бетоні, штукатурці та бетонних фасадах в системі ремонту бетону марки DEITERMANN. Покриття зберігає свої захисні властивості при появі тріщин в основі і температурі до -20?С. Матеріал застосовується, головним чином, в якості захисного покриття на фасадних поверхнях залізобетонних конструкцій, а також на поверхнях комунікаційних споруд, на які діють солі, що застосовуються в зимовий період (напр. на бокових поверхнях плит проїзної частини мостів).

Якість матеріалів для ремонту бетону гарантується фірмою "DEITERMANN", виробництво якої сертифіковано у відповідності до системи міжнародних стандартів ISO 9001. Офіційним представником "DEITERMANN" в Україні є фірма "АЛЬПІ-ЛЬВІВ".Другие разделы

© 2003-2023 www.derevodom.com