Главная страница Дерево Дом Строй      

Дерево Дом Строй - строительство кирпичных, каркасных, деревянных домов

Домашняя страница Контакты Добавить в избранное
     Главная страница
     Проекты домов
     Видео
     Породы дерева
     Архив статей
     Контакты
     Пеллетные горелки

Статьи о строительстве >> Бассейны и сауны >> Ванна - домашній масажист


Ванна - домашній масажист
Матусяк С. Ванна - домашній масажист // Галицькі контракти . . 26 октября 1998 (№ 43) . С. 45-46


  Офіційний дилер компанії-виробника забезпечить гарантійне і післягарантійне обслуговування складної сантехніки

  Купуючи ванну чи басейн з гідромасажем, люди роблять інвестицію у здоров'я родини. І це, виявляється, дешевше, аніж регулярно користуватися послугами масажиста чи щороку їздити до санаторію на водні процедури. Що вам треба знати, купуючи такого "домашнього масажиста""

  Санітарний акрил - як його розпізнати

  Сучасна ванна з ефектом гідромасажу - доволі дорога й вельми складна конструкція, тому краще обирати відомих "грандів" європейської сантехніки: Pool Spa (Швеція), Jacuzzi (Італія), Hoesch (Німеччина) або Roca (Іспанія). За покупкою краще йти до офіційного дилера компанії-виробника - не матимете проблем з гарантійним та післягарантійним обслуговуванням.

  Різниця між якісною та неякісною ванною - перш за все у матеріалі. Це має бути найдорожчий сорт акрилу - санітарний, з ущільненою молекулярною структурою, блискучий та гладенький, теплий на дотик, а головне - гігієнічний, який легко чистити. Ванна з такого матеріалу безпечна, добре тримає тепло, не боїться корозії.

  Фахівці компанії "Стрімер", постачальники шведських ванн Pool Spa в Україні, стверджують, що "справжні" ванни можна відрізнити від виготовлених з дешевого акрилу чи покритих тонким його шаром навіть візуально. Якісна поверхня блищить, "мов золото", і мерехтить на сонці, а пластик залишається матовим і "сумним" незалежно від погоди. Якісна ванна зазвичай складається з верхнього, 5-8-міліметрового, шару акрилу та нижнього - склопластику, що має сітчасту структуру. Ванна з санітарного акрилу не може бути надто дешевою - найменша прямокутна коштує від $400 (без масажних систем).

  Гідромасажні ванни потребують відфільтрованої води

  Механізми ванн з гідромасажем різняться між собою "вимогами" до води. Деякі системи потребують ідеально відфільтрованої, іншим достатньо захисту від твердих частинок (піску й іржі), однак будь-яка з них не протягне і року, якщо використовувати невідфільтровану вітчизняну водопровідну воду.

  Найпростіші гідромасажні системи вмикають за допомогою пневматичної кнопки, силу водяного струменя регулює кран дозування повітря. Вони майже не виходять з ладу (бо не начинені електронікою) та найдешевші ($1500-З000).

  Сучаснішими системами гідромасажу ($3000-8000) управляють за допомогою пульта. На дисплеї висвічується температура та рівень води, сенсорно вмикається підсвітлення, повітряний та водний масаж, регулюються режими роботи (збільшення, зменшення, зміна тиску), підігрів води.

  Найдосконаліші (й, відповідно, найдорожчі) гідромасажні системи дозволяють запрограмувати час та температуру прийому ванни, здійснюють автоматичну дезінфекцію. Напрям водяного струменя змінюється за допомогою спеціальних сопел (джет).

  "Перлинні" ванни "тягнуть" електрики на 2-4 кВт

  Окрім гідромасажу, у ванні може бути передбачений повіт-ряний масаж (так звані перлинні ванни). Бульбашки повіт-ря, які виходять зі спеціальних отворів на дні, не лише лагідно масажують тіло, а й наповнюють воду киснем. Найкраще ефект "перлинних" ванн відчувається у системах Pool Spa - подвійне дно дозволяє розміс-тити отвори для повітря по всій його площі.

  Двигуни та водні помпи, підігрівники води й повітря, канали, джети, пульт управління мають відповідати найвищим вимогам електробезпеки. Звер-ніть увагу, чи зазначено це в інструкції. Важливо також звернути увагу на загальні витрати електроенергії: потужний двигун, повітряна помпа, підігрі-вники, освітлення, електронне управління - все це "тягне" електрики на 2-4 кВт. Річ не лише в рахунках за "світло" - квартирна електропроводка мусить бути готовою до такого навантаження. Можливо, потрібен окремий кабель.

  Міні-басейн: купатися можна, митися - ні

  Ванни з гідромасажем пристосовані під "штатне" місце у ванній кімнаті та призначені перш за все для миття, а вже потім для водних процедур. На відміну від них, міні-басейни (ванни типу "Спа") займають значно більше місця - від 1,7 до 3 м у діаметрі та використовуються виключно як засіб релаксації, причому колективної, наприклад, сімейної. Системи водного та повітряного масажу у "Спа" діють так само, як і в індивідуальній ванні, однак відчуття від прийому процедур у тісному товаристві, погодьтесь, зовсім не ті.

  Для міні-басейну вам буде потрібне додаткове технічне приміщення площею 2-3 кв.м. Там розміщують двигун, помпу, системи дезінфекції та фільтрації, а головне - переливний танк місткістю близько тисячі літрів. Такий об'єм води важить близько тонни, а деякі перекриття (особливо дерев'яні у старих будинках) цю вагу можуть не витримати. Тому узгодьте встановлення "Спа" з фахівцями.

  У міні-басейні водночас можуть купатись від двох до восьми осіб, але митися у ньому небажано. Адже вода у "Спа" через перелив чи забірні отвори потрапляє у систему фільтрації і дезінфекції (деколи озонування). Тому замінювати її можна дуже рідко (скажімо, кілька разів на рік). Якщо у фільтри потраплятиме бруд чи мильний розчин, замінювати доведеться не воду, а всю систему дезінфекції.

  "Стрімер": (044) 411-22-22

  Найкращий варіант: душова кабіна плюс ванна з гідромасажем

  Розміри й планування ванної кімнати не мають вирішального значення при виборі ванни. Навіть при довжині стіни 1,2 м у санвузлі можна розмістити "повнорозмірну" кутову ванну. Якщо місця вдосталь, краще поставте поряд ванну з гідромасажем і душову кабіну. Миєтесь у кабінці, а відпочиваєте у ванні. Форма ванни також залежить від площі приміщення та смаку власника: класична прямокутна, асиметрична, кутова, кругла. Щодо кольору, то в моду знову повертається сніжно-білий або ледь помітні відтінки блакитного, рожевого, зеленого чи бежевого. Чорне забарвлення - хіт попередніх сезонів - зійшло зі сцени: підтримувати ідеальний глянець на ньому затяжко.


English Russian Deutsch
© DEREVODOM.COM