Технологии строительства и деревообработки.

Забудьте про тріщини в бетоні!

Додавання до будівельних розчинів мікроарматури

Мидляк Я. Забудьте про тріщини в бетоні! // Будмайстер. 2001. №18. C.17

Покращення властивостей будівельних розчинів шляхом додавання до них різних волокнистих матеріалів сягає у сиву давнину (коли ще не було бетону). При дослідженнях розчинів, на яких споруджувались Єгипетські піраміди, археологи знайшли в їх об'ємі звичайне волосся. Чого далеко ходити ? наші прадіди, оштукатурюючи свої хати-мазанки, додавали до глини солому. Вже тоді було відомо безліч корисних властивостей, які надають волокнисті матеріали будівельним розчинам. Тепер у будівництві, звичайно, застосовуються зовсім інші матеріали, а найчастіше волокна з хімічноінертних полімерів, стійких до дії солей, лужного та кислотного середовища.

Найбільшого прогресу у пристосуванні властивостей волокон до потреб будівельників досягли виробники поліпропіленових волокон, світовим лідером і найбільшим у світі виробником яких є компанія SYNTHETIC INDUSTRIES.СИСТЕМА МІКРОАРМУВАННЯ БЕТОНІВ ТА БУДІВЕЛЬНИХ РОЗЧИНІВ ВОЛОКНАМИ FIBERMESH?Волокна серії Fibermesh є тривимірною системою армування. Ці поліпропіленові волокна рівномірно розподіляються всередині бетону. Така система мікроармування завжди розташована правильно, на відміну від типової дротяної арматурної сітки, яку важко встановити у відповідному місці. Використання волокон Fibermesh заощаджує кошти, суттєво зменшуючи витрати робочої сили і часу, пов'язані з встановленням арматурної сітки, а також повністю усуваючи потребу у дорогих металевих сітках.

Застосування волокон Fibermesh при будівництві бетонних та залізо-бетонних споруд надає масу переваг, серед яких:

- підвищення морозостійкості та зносостійкості,- зменшення викришування бетону, його проникності та водопоглинання,

- наявність залишкової міцності після розтріскування,

- захист арматури від корозії,- зменшення водовідділення у бетонній суміші, а головне - вирішення найболючішої проблеми бетонних та залізобетонних конструкцій - підвищення тріщиностійкості.ЗАПОБІГАННЯ УТВОРЕННЮ ТРІЩИН

Виробники бетону, підрядники, інженери, архітектори, будівельники, спеціалісти-конст-руктори усього світу погодяться щодо однієї речі - розтріскування бетону може стати не просто неприємністю, а справжньою катастрофою. Де б не з'явилися тріщини, вони становлять проблему, їх ремонт - справа також серйозна і дорога. Так склалося, що здатність бетону тріскати сприймається як неминучий факт. Чому бетон тріскає? Тріщини утворюються тому, що в якийсь момент навантаження перевищують міцність бетону. Ці напруження можуть викликатися як дією зовнішніх сил (наприклад, постійні навантаження від руху транспорту на великій магістралі; надто важке обладнання, яке встановлюється у виробничих приміщеннях, погане опирання бетонного покриття на фунті), так й внутрішніх сил, які зумовлені при-родніми процесами, що відбуваються під час тужавіння бетону.

Найпоширенішим видом внутрішнього розтріскування є розтріскування пластичної бетонної маси, спричинене її осіданням і швидким випаровуванням води. Ці тріщини утворюються протягом перших 24-х годин після вкладання бетону. Спочатку вони можуть бути непомітними через свою мікроскопічність, але стають помітними після закінчення тужавіння бетону або розширення до видимих розмірів під дією зовнішніх навантажень. Такі тріщини, зазвичай, проходять через усю плиту і порушують цілісність конструкції ще до того, як бетон набуде проектної міцності.

Рівномірно розподілені волокна Fibermesh запобігають (на 80-100%) утворенню тріщин, викликаних внутрішнім напруженням, завдяки зменшенню пластичного осідання складників бетону шляхом їх підтримки у суспензії, а також завдяки з'єднанню мікротріщин пластичної усадки на їхньому найнижчому енергетичному рівні та гальмуванню їх розповсюдження.ПІДВИЩЕННЯ СТІЙКОСТІ ПРОТИ СТИРАННЯ

Зносостійкість зростає, коли поверхня бетону укладається з якісної однорідної пластичної суміші. Волокна Rbermesh впливають на покращення цієї пластичної суміші шляхом запобігання утворенню тріщин при пластичній усадці.

Випробування на зносостійкість проводились у співпраці з Норвезькими лабораторіями автомагістралей на випробувальній машині зі сталевими шипованими шинами типу Norcem Cement. При швидкості руху 70 км/год та осьовому навантаженні 10 т. такий тест відповідає впливи 10 рокам зношування на автомагістралі при інтенсивності руху 1500 автомобілів за добу. Зразок, армований волокнами Fibermesh, продемонстрував 52% зростання відносного опору до зношення, маючи на 34.4% менше втрат матеріалу, ніж контрольний зразок без волокон.

Волокна виготовлено відповідно до міжнародних стандартів якості ISO 9002 компанією SINTHETIC INDUSTRIES ,USA. Компанія також отримала сертифікат ISO 14001 за дотримання міжнародних екологічних стандартів.За детальнішою інформацією просимо звертатись у фірму "АЛЬПІ - ЛЬВІВ", яка е представником компанії SINTHETIC INDUSTRIES, USA в Україні.

Наші координати:м.Львів, вул. (.Франка, 61 / 60S, тел/факс (0322) 76 55 56, 96 63 07

E-mail: office@alpi.com.ua м. Київ, просп. Возз'єднання, 7а, офіс 605, тел/факс (044) 5547825, 5594021

Будемо завжди раді допомогти Вам у вирішенні Ваших проблем.Зменшення водовідділення при пластичному осіданні бетонної сумішіВолокна Fibermesh? діють як внутрішня підтримуюча система, яка утримує більш однорідну бетонну суміш. Волокна перешкоджають природному розшаровуванню та осіданню складників бетону. Це забезпечує рівномірне водовідділення, тому що вода цементно-бетонної суміші не переміщується до поверхні внаслідок руху більш важких складових бетону у напрямку вниз і не утворює озерця, вибігаючи на поверхню бетону (як у звичайному неармованому бетоні).Спосіб використання волокон

Волокна вводяться в розмішуваний бетон (або розчин) на будь-якій стадії приготування, але не пізніше ніж за 5 хв. до його готовності.

Рекомендоване дозування волокон складає 0,9 кг (1 паперова упаковка) на 1 м3 бетону (розчину).

Поверхніелементів, виконаних з бетону (розчину), армованого волокнами Fibermesh?, можуть вирівнюватись, затиратися або загладжуватися з використанням ручних або механічних інструментів до досягнення гладких поверхонь без видимих слідів волокон.

Поліпропіленові волокна Fibermesh? діють механічно і не впливають на хімічні реакції, які відбуваються у бетоні (розчині) в процесі його твердіння. Завдяки цьому волокна можно застосовувати разом з хімічними добавками (наприклад, пластифікаторами, прискорювачами чи сповільнювачами тужавіння).Приклади застосування

Монолітні бетонні основи та споруди. В усьому світі споруди найрізноманітнішого призначення мають фундаменти або основи з бетону, які проектують з урахуванням необхідності піддаватись різного роду статичним і динамічним навантаженням.

Мікроармуючі волокна Fibermesh? забезпечують оптимальну довготривалу цілісність споруд різного типу та призначення:

- доріг, мостів, під'їзних шляхів, тротуарів;- торгових центрів, складів, виробничих приміщень;- об'єктів житлового будівництва;- офісів, готелів та ресторанів;- об'єктів спортивного призначення.Торкретбетон. Волокна Fibermesh? покращують "сухе" та "мокре" торкретування за рахунок забезпечення:

- швидшого нарощування товщини покриття;- меншого відскоку струменя;- зменшення напливів при застосуванні на похилих, вертикальних і нависаючих поверхнях;

- укріплення затверділого торкретбетону та підвищення його стійкості до розтріскування, ударних і теплових навантажень

Бетонні та залізобетонні вироби. Спеціальні волокна Harbourite забезпечують вирішення проблем виробників збірного бетону:

? геометричної стабільності виробів, наприклад, раструба і деталі, яку він охоплює;

- розшарування (сегрегації) бетонної суміші;- зменшення виробничих пошкоджень виробів при їх переміщенні та транспортуванні;

? зменшення виробничих витрат на транспортування, складування металу, витрат енергії на виготовлення протиусадочних сіток; повна відсутність відходів виробництва (зокрема металобрухту).

Бетонні покриття та підпори. За допомогою ультратонкого бетонного покриття можна відновити зношене асфальтове дорожнє покриття з тонкою або вибоїстою поверхнею. Вкладаючи 50-100 мм армованого волокнами бетону на це старе покриття, Ви отримаєте довговічне покриття з найвищими експлуатаційними характеристиками.

Ультратонке бетонне покриття можна накладати, використовуючи звичайне обладнання, і рух транспорту допускається менше, ніж за 24 години після закінчення робіт.

Волокна виготовлено відповідно до міжнародних стандартів якості ISO 9002 компанією SYNTHETIC INDUSTRIES, USA. Компанія також отримала сертифікат ISO 14001 за дотримання міжнародних екологічних стандартів.

Документи, які схвалюють застосування волокон в Україні:

- гігієнічний висновок Міністерства охорони здоров'я України № 5.04.03/803 від 17.03.2000 року;

- висновок-рекомендація Науково-дослідного інституту будівельного виробництва Держбуду України від 16 червня 2000 року.

Представником компанії SYNTHETIC INDUSTRIES, USA в Україні є фірма "Альпі-Львів".

ТзОВ "Альпі-Львів" також пропонує металеву фібру, яка значною мірою є альтернативою для традиційного армування і застосовується для армування сильно навантажених промислових підлог, бетонних покриттів доріг та злітних смуг аеродромів, банківських сховищ, ланок бетонних труб, фундаментів.


Переваги застосування бетонів та розчинів з волокнамив пластичному стані


в затверділому стані

Характеристика


Зменшення на


Характеристика


Збільшення на

Розшарування


26%


Стійкість на стирання


52%

Водовідділення


35%


Морозостійкість


82%

Усадка


26%


Стійкість на дію ударів


21%

Стійкість на утворення пластичних тріщин


Поверхнева твердість


3%


Міцність на згин


26%

Ширина розкриття тріщин


80%


Міцність на стискування


9%

Площа тріщин


83%


Водонепроникність


40%
Другие разделы

© 2003-2023 www.derevodom.com